Board Games Factory

Gry komputerowe vs kostka Rubika

We współczesnym świecie wiele osób spędza swój wolny czas przed komputerem. Jedną z najpopularniejszych rozrywek stały się gry komputerowe. Trudno uwierzyć w to, że jeszcze dwadzieścia czy trzydzieści lat temu komputer stacjonarny był na tyle rzadkim urządzeniem w domu, że popołudnia spędzało się na zgoła innych rozrywkach.

Renesans gier planszowych

W ostatnich latach można jednak zaobserwować rosnącą modę na powrót do gier tradycyjnych, takich jak znane planszówki czy chociażby kostki Rubika. Zwłaszcza te ostatnie coraz częściej można spotkać w marketach oraz sklepach z zabawkami. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że do zabawy nie potrzeba towarzystwa – kostka Rubika przeznaczona jest do samodzielnego układania!

Rubika kostka – wersja tradycyjna czy online?

Najpopularniejszą wersją kostki Rubika jest bryła 3×3, choć można spotkać także kostki 2×2. Najczęściej posiadają one kwadraciki w różnych kolorach, choć można również kupić kostki z obrazkami przedstawiającymi na przykład zwierzaki czy krajobrazy. Alternatywą dla tradycyjnej kostki jest jej wersja online. Na popularnych serwisach z grami internetowymi w dziale gry logiczne, można zagrać przez sieć w kostkę Rubika. Osobom, które po raz pierwszy będą ją układać zaleca się wcześniejsze przeczytanie poradnika – kombinacji jest bowiem tak dużo, że bez odpowiedniego przygotowania trudno będzie prawidłowo ułożyć kostkę.