Board Games Factory

Gry planszowe kooperacyjne sposobem na integrację pracowników

Najważniejszą częścią każdej organizacji są tzw. zasoby ludzkie. Aby ludzie zaangażowali się w jej rozwój, ważne są nie tylko mechanizmy motywujące, ale także pozytywna atmosfera między współpracownikami. Gdy w szeregi firmy wstępują nowe osoby, należy dołożyć wszelkich starań, aby poczuły się one częścią zespołu. Dobrym pomysłem są spotkania integracyjne i organizacja grupowych zabaw spajających ze sobą wszystkich uczestników.

Stare, dobre gry planszowe

Atrakcją wieczoru integracyjnego mogą być gry planszowe. Choć kojarzone są zwykle z rozrywką dla dzieci, dorośli też mogą świetnie się przy nich bawić. Na takie spotkania idealnie nadaje się zaciszna kawiarnia lub mieszkanie jednego z pracowników. W czasach postępującej technologii, kiedy ludzie przestają ze sobą rozmawiać, warto odłożyć telefony na bok i zafundować sobie oraz znajomym rozgrywkę w Monopol lub Scrubble. Takie gry rozwijają umysł i wzbogacają zasób słownictwa.

Kooperacja w trakcie gry

W przypadku integracji personelu pracującego w jednej organizacji można wypróbować gry planszowe kooperacyjne, w których nacisk, jak sama nazwa wskazuje, położony jest na kooperację uczestników zabawy. Muszą oni zadziałać wspólnie tak, aby najmocniejszy ze wszystkich graczy został wyeliminowany z rozgrywki. Zabawa przeradza się więc w pewnego rodzaju synergię, a zawodnicy mogą lepiej poznać się nawzajem. Gry planszowe kooperacyjne sprawiają, że nowo zatrudnieni przełamują lody i nabierają śmiałości. Znikają też bariery między ludźmi. Chęć osiągnięcia jednego i tego samego celu podczas gry może później zaowocować efektywniejszą pracą zespołową w przedsiębiorstwie.