Board Games Factory

Gry strategiczne

We współczesnym świecie ludzie mają dla siebie coraz mniej czasu. Zabiegani, zapracowani często nie mamy czasu ani dla rodziny, ani dla znajomych. Gry planszowe są szansa na zmianę naszych przyzwyczajeń, zwłaszcza że w ostatnich latach przybrały one ciekawszą formę, a także posiadają świetną obudowę graficzną.

Bawiąc się grami planszowymi, jednocześnie się uczymy, rozwijamy zdolności matematyczne, abstrakcyjne myślenie, uczymy się uczciwej rywalizacji oraz współpracy. Na rynku znajduje się tyle różnych rodzajów gier, począwszy od gier strategicznych, pamięciowych, przygodowych do tradycyjnych gier towarzyskich, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Bardzo popularne gry strategiczne przeszły w ostatnich latach sporą ewolucję i stały się wciągającym sposobem spędzania czasu dla dzieci i dorosłych. Przenoszą one gracza na pole bitwy, gdzie musi on podejmować różnego rodzaju decyzje, które wymagają planowania, podejmowania ryzyka.
Gry strategiczne możemy podzielić ze względu na ich tematykę i motyw przewodni. Spotkamy się tutaj z grami bitewnymi, polegającymi na zajęciu terytorium i pokonaniu wroga, ekonomicznymi gdzie potrzebne nam będzie myślenie biznesowe, bardzo popularnymi grami fantasy, które rozgrywają się w nieistniejących krainach, gdzie gracze używają tajemnych mocy czy grami historycznymi, w których fabuła nawiązuje do wydarzeń, które działy w odległych czasach.

Dzięki grom strategicznym rozwijamy przede wszystkim zdolność logicznego myślenia oraz przewidywania, gdyż konieczne jest tutaj planowanie działań na kilka kolejek do przodu.