Board Games Factory
gry edukacyjne

Kreatywne pomysły na prezenty dla najmłodszych – gry edukacyjne

Różnorodność oferty dostępnej na rynku zabawek i produktów dla najmłodszych niekiedy może powodować dylemat, jaką zabawkę kupić maluchowi na prezent. Jeszcze kilkanaście lat temu były utarte schematy, zwłaszcza dla małych dzieci – chłopcom kupowało się klocki, z kolei dziewczynki najczęściej obdarowywane były lalkami. Obecnie jednak coraz bardziej rośnie świadomość na temat tego, jaką rolę w edukacji dzieci odgrywają zabawki. Warto zatem dokonywać świadomych wyborów.

Nauka poprzez zabawę

gry edukacyjneGry edukacyjne to jeden z najlepszych sposobów na to, aby kształtować podstawowe umiejętności u dzieci. Oferta planszowych gier edukacyjnych jest na prawdę szeroka i bez problemu można w sklepach dostać artykuły odpowiednie zarówno dla kilkulatków jak i dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej. Ważne jest to, aby odpowiednio dobrać poziom gry edukacyjnej do wieku dziecka. Jeżeli będzie za trudna, to maluch niechętnie będzie w nią grał. Podobnie, jeżeli gra okaże się zbyt łatwa, wówczas równie szybko dziecko się nią znudzi.

Gry planszowe edukacyjne

Najbardziej popularne są w ostatnim czasie gry planszowe, które z piedestału strącają nawet zabawki elektroniczne. Warto wybierać gry tematyczne dostosowane do zainteresowań dziecka. Najmłodsze dzieci poprzez zabawę mogą poznawać otaczający świat, dowiadując się chociażby jakie zwierzęta mieszkają w lesie a jakie na farmie. Starsze pociechy mogą zdobywać bardziej zaawansowane umiejętności, takie jak chociażby podstawy liczenia czy myślenia przyczynowo – skutkowego.