Board Games Factory
gry pamięciowe planszowe

Najlepsze gry pamięciowe

Gry pamięciowe są świetnym pomysłem na wieczorny relaks. Pozwalają one podszkolić swoje zdolności zapamiętywania oraz miło spędzić czas z rodziną, czy też przyjaciółmi. Warto więc nabyć przynajmniej kilka gier planszowych, które z całą pewnością szybko staną się ulubioną formą spędzania czasu.

Gry pamięciowe planszowe to wręcz element obowiązkowy u każdego, kto lubi zgadywanki oraz cieszy się doskonałą pamięcią!

Jakie gry warto wybrać?

gry pamięciowe planszoweNa pewno każdy pamięta grę Memory, która swego czasu była prawdziwą grą dzieciństwa. Do tej pory jednak Memory cieszy się dużą popularnością i chętnie sięga po nie wiele osób. Memory przeszło jednak pewne transformacje i nabyć je można w wielu różnych wersjach. Do wyboru jest na przykład wersja ze zwierzątkami, jak i ta z postaciami sławnych ludzi. Dzięki temu można nie tylko doskonale ćwiczyć pamięć, ale i także poznać słynnych malarzy, czy naukowców i dowiedzieć się o nich parę słów, a przy okazji zapamiętać ich wygląd. Jest to bardzo istotne zwłaszcza u młodych graczy, ponieważ w ten sposób dowiadują się zdecydowanie więcej o otaczającym ich świecie.

Popularnością cieszy się także gra o nazwie No co tam? Gra łączy w sobie elementy pamięciowe, jak i logiczne. Jest to świetna rozrywka dla całej rodziny, a w samej grze chodzi o to, aby na jednym drucie zmieścić jak najwięcej ptaków obok siebie. Wygrywa oczywiście osoba, której uda się to wykonać jako pierwszej. Dlatego też zapewniona jest doza rywalizacji oraz logicznego myślenia i łączenia faktów.