Board Games Factory
ubongo gra

Ubongo – Gra, która jest miezynarodowym bestsellerem

Gry planszowe to doskonała propozycja na wolny czas. Pozytywnie wpływają one na pobudzenie szarych komórek myślowych. Jeżeli ktoś poszukuje ciekawej propozycji, to Ubongo jest dostępna w wielu sklepach. Ubongo w języku suahili oznacza mózg. Czas na to, aby sprawdzić, czy wszyscy będą w stanie stanąć na podium, zwyciężając całą rozgrywkę.

O co chodzi w Ubongo?

Ubongo to gra dla osób, które ukończyły ósmy rok życia. Mogą grać w nią maksymalnie cztery osoby. Każdy z graczy otrzymuje planszę i dwanaście elementów układanki. Plansze są zupełnie inne! Wyznaczona osoba przekręca klepsydrę, wskazując z jakich elementów układanki gracze będą korzystać w tej części rozgrywki. Teraz trzeba jak najszybciej zasłonić elementy na planszy przy pomocy wyznaczonych elementów. Ten kto zrobi to najszybciej, otrzymuje cenny klejnot. Musi odbyć się aż dziewięć takich rund. Wygrywa ta osoba, która po tym czasie jest posiadaczem największej ilości klejnotów. Wbrew pozorom układanie tych elementów na poszczególnych planszach wcale nie jest tak łatwe, więc należy się porządnie skupić.

Grę można kupić m.in. na https://egmont.pl/seria/UBONGO,s,20153349

Ciekawostki dla graczy

Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do tego, czy Ubongo jest dl nich, to powinien wiedzieć, że jest to gra, która otrzymała nagrodę główną w Konkursie GRA ROKU TARGÓW GRA I ZABAWA 2017. Obecnie można otrzymać kilka wersji tej niesamowitej gry. Również, jeżeli chodzi o najmłodszych, którzy mogą postawić na Ubongo Junior. Dobra rozrywka gwarantowana za każdym razem. Można w nią nawet grać ze znajomymi na domówkach.