Board Games Factory

Audiobooki zamiast bajek

Statystyki biją na alarm, że społeczeństwo czyta coraz mniej książek. To bardzo przykre zjawisko, ponieważ książki rozwijają, relaksują, bawią i uczą. Niestety, spora część osób deklaruje, że gdyby tylko miała więcej czasu, wróciłaby do czytania książek, bo jest to dla nich całkiem przyjemna rozrywka.

Czym jest audiobook?

Jeśli ktoś nie ma czasu na czytanie książek – ponieważ na przykład dużo pracuje, zajmuje się domem i dziećmi – doskonałym rozwiązaniem mogą być dla niego audiobooki. Czym jest audiobook?

To książka, tylko w innej formie – nie jest ona bowiem do czytania, ale do słuchania. Lektorzy czy aktorzy odczytują książkę i z takiego nagrania tworzy się audiobook.

Dlaczego warto korzystać z audiobooków?

Nie sposób wymienić wszystkich pozytywnych stron, jakie daje nam słuchanie audiobooków. Największą z nich jest oczywiście to, że czas przestaje być już problemem. Audiobooków słuchać można w dowolnym momencie dnia – sprzątając, gotując, bawiąc się z dzieckiem czy odwożąc je do przedszkola. Z pewnością, nie jest to to samo, co siedzenie w ogródku z pachnącą książką oraz kawą, ale nadal dostarcza wiele rozrywki i całkiem sporo relaksu.

Warto również zachęcać nasze maluchy do słuchania audiobooków zamiast włączania im bajek. Takie słuchowiska znacznie bardziej pobudzają wyobraźnię i nie psują wzroku.

Gdzie można kupić audiobooki?

Najpopularniejszym sposobem na słuchanie audiobooków www.ibuk.pl/audiobooki.html jest oczywiście wykup dostępu do aplikacji, umożliwiających odsłuchiwanie ich. Zanim jednak oczywiście to się zrobi, warto sprawdzić, która konkretnie aplikacja będzie dla nas najlepsza.

Jeśli chce się na przykład słuchać audiobooków po angielsku, powinno się najpierw sprawdzić, czy dana aplikacja posiada pozycje w tym języku. Oczywiście, dostępne są również bezpłatne audiobooki – na przykład na Youtube.