Board Games Factory

Gra Ego – dlaczego jest tak popularna?

Gra Ego marki Trefl niemal natychmiast zyskała ogromną popularność. Wydaje się być ona prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy stawiają na niebanalne formy rozrywki. Wieczór z przyjaciółmi przy planszówce z pewnością będzie źródłem wielkiej frajdy. Opisywany tytuł przeznaczony jest dla osób powyżej 8 roku życia (wersja rodzinna). W zabawie może wziąć udział od 2 do 6 graczów.

Gra Ego od Trefl

Niebanalna gra towarzyska

Ego to gra towarzyska, która idealnie sprawdzi się w nudne i długie wieczory. Z pewnością dostarczy ona wyjątkowych emocji. Reguły nie są skomplikowane, więc każdy poradzi sobie z przyswojeniem zasad. Gracz losuje jedno z kilkuset pytań (w podstawowej wersji znajduje się 400 kart), a następnie wybiera odpowiedź, która najlepiej do niego pasuje. Pozostałe osoby obstawiają za pomocą żetonów, która z nich będzie prawidłowa. Następnym krokiem jest odsłonięcie odpowiedzi oraz przyznanie punktów. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w instrukcji producenta. Zwycięzcą jest ta osoba, która w ustalonym czasie zgromadzi największą liczbę punktów.

Kilka różnych wariantów

Przed zakupem gry Ego należy sprawdzić, jakie warianty dostępne są w sprzedaży. Niemałym zainteresowaniem cieszy się wersja rodzinna, czyli familijna. W pudełku można znaleźć pytania z wielu różnych kategorii, jednak są one odpowiednie zarówno dla starszych, jak i młodszych graczów. Na specjalną uwagę zasługuje Ego Love, czyli produkt dla par. Niektóre pytania są wyjątkowo intymne, a tym samym wzbudzają kontrowersje.

Korzystna cena zakupu

Gra Ego może zapewnić wielogodzinną rozrywkę. Warto wziąć pod uwagę, że jest relatywnie tania, a więc nie trzeba obawiać się wysokiego kosztu zakupu. Nierzadko jest ona dostępna za mniej niż 70 zł! Ci, którzy pragną zaoszczędzić powinni zajrzeć do sklepów internetowych. Warto odkrywać nowe tytuły, dzięki którym jeszcze lepiej można poznać swoich znajomych, a nawet członków rodziny lub drugą połówkę. Omawiany tytuł wydaje się być również świetnym pomysłem na prezent.