Board Games Factory

Bitwy XXI wieku

Mimo tego, że w XXI wieku coraz więcej osób sięga po możliwości jakie dają obecnie nowe technologie, gry planszowe nadal wzbudzają emocje wśród szerokiego grona ich użytkowników. Dostępne na rynku gry bitewne i figurkowe są bardzo dobrze opracowane zarówno od strony wizualnej jak i fabularnej, a ogromny wybór wśród opracowań dostępnych na rynku zachęca do zapoznania się z kolejnymi tytułami.

Star Wars X-Wing dla każdego?

Star Wars X-Wing to interesujący tytuł wśród dostępnych na rynku gier planszowych. Gra została oparta na każdemu znanych filmach serii Star Wars, docenią ją więc w szczególności fani filmów George’a Lucasa. Rozgrywka opiera się na walce pomiędzy armią Sojuszu Rebeliantów oraz armią Imperium Galaktycznego, do zadań graczy należy taktyczne podejście do problemu i rozgromienie wojsk przeciwnika.

Co znajduje się w podstawowym zestawie gry?

W pudełku X-Wing’a odnaleźć można wszystkie niezbędne elementy do przeprowadzenia podstawowej rozgrywki. Należą do nich statki, kości, żetony oraz karty. W przypadku znudzenia się podstawową formą rozgrywki można sięgnąć po dostępne w opakowaniu nowe scenariusze misji lub przeprowadzić wojnę opartą na bardziej zaawansowanych zasadach.