Board Games Factory

Najlepsze gry planszowe na imprezę

Wybór gry planszowej na imprezę powinien być podyktowany przede wszystkim liczbą gości oraz ich wiekiem. Odpowiednio dobrana może na nowo rozbudzić nieco ospałych po czasie uczestników i zachęcić ich do rywalizacji oraz lepszego poznania się nawzajem.

EGO

Gry planszowe na impreze mogą nie tylko bawić, ale również sprawdzać wiedzę na temat znajomych. Właśnie to robi „EGO”. Jeden gracz zaznacza swoją odpowiedź na pytanie zadane na karcie, a reszta próbuje zgadnąć jego odpowiedź, jednocześnie obstawiając żetony.

Fruit Ninja: Combo Party

To gra, która wymaga nie tylko spostrzegawczości, ale również planowania. Uczestnicy oprócz wymieniania kart zbierają owoce oraz starają się zdobyć totem.

Monopoly

Monopoly to istny klasyk, jeśli chodzi o gry planszowe na impreze. Dodatkowym plusem jest to, że niemal wszyscy znają zasady rozgrywki, która potrafi być naprawdę emocjonująca i zająć mnóstwo czasu. Ponadto występuje w kilku odmianach.

Dobble

Ogromną zaletą tej gry są jej proste zasady i kompaktowe rozmiary. Polega ona na wykładaniu kart przez każdego z uczestników i jednoczesnym szukaniu symbolu identycznego do tego leżącego na stole. Wymaga refleksu, dzięki czemu rozbudzi gości.

Koncept

To gra nieco przypominająca kalambury, ponieważ w niej również chodzi o zgadywanie haseł. Osoba prezentująca nie może jednak ani się odzywać, ani rysować, ani gestykulować. Może jedynie pokazywać pasujące obrazki na specjalnej planszy.