Board Games Factory

Spotkanie z przyjaciółmi – a może strategiczne planszówki?

Gry planszowe zyskują w ostatnich latach coraz większą popularność. Przestały być domeną dzieci, a stały się rozrywką dla całych rodzin, a nawet dorosłych.

Pomysł na spotkanie ze znajomymi

Zapraszając do siebie przyjaciół warto zastanowić się nad planem wieczoru – ileż bowiem można siedzieć przy stole i jeść? Oglądanie filmów jest dobrym pomysłem raz na jakiś czas, gdyż trudno w czasie seansu rozmawiać. Pozostałe spotkania są doskonałą okazją do zagrania w gry planszowe. Coraz więcej tytułów adresowanych jest do dorosłych, ewentualnie starszych nastolatków.

Strategiczne gry planszowe – o co chodzi?

Gry planszowe strategiczne przeżywają w ostatnich latach swój renesans. Wymagają kreatywnego i elastycznego reagowania na zmieniającą się sytuację na planszy, często wywołują ożywione dyskusje i wybuchy śmiechu. Rozgrywki mogą trwać od kilkudziesięciu minut aż do kilku godzin – w zależności od wybranego tytułu i scenariusza rozgrywki.

Gry planszowe strategiczne – nie tylko rozrywka

Poza sferą rozrywkową strategiczne gry planszowe mają także wartości edukacyjne. Pomagają w nauce planowania i elastycznego reagowania na zmiany. Ponadto zacieśniają więzi międzyludzkie i uczą radzenia sobie z negatywnymi emocjami – niepowodzenie w rozgrywce nie powinno być przecież powodem, by obrażać się na przyjaciół. Strategiczne planszówki mogą także uczyć pracy zespołowej i zawierania sojuszów – czasem aby wygrać, trzeba połączyć siły.

Dużo ciekawych i wciągających gier planszowych strategicznych można znaleźć tutaj.